Wycieczki

Poznaj piękno Małopolski

Wycieczki

Dolina Chochołowska - krokusy z panoramą gór

Dolina Chochołowska i krokusy

Dolina Chochołowska to największa i najdłuższa dolina w polskich Tatrach. Nie dziwi, więc fakt, że tak licznie przyciąga turystów chcących odwiedzić to piękne miejsce. Tym bardziej wiosną, gdy całą Dolinę Chochołowską pokrywają fioletowe krokusy!

Krzyż Milenijny w Limanowej - widok na krzyż

Krzyż Milenijny w Limanowej

Limanowa – piękne miasteczko na południu Polski, słynie z limanowskiej Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej oraz charakterystycznego krzyża górującego nad miastem. Wznoszący się na Górze Miejskiej Krzyż Milenijny w Limanowej to konstrukcja upamiętniająca 2000 -lecia chrześcijaństwa. Konstrukcja krzyża z platformą widokową stała stał się swoistym miejscem obowiązkowym podczas wizyty w tym regionie limanowszczyzny, dlatego nikogo nie dziwi widok licznych turystów wędrujących na szczyt. W końcu ulokowany na nim punkt widokowy pozwala na oglądanie pejzaży Beskidu Wyspowego.

Wieża widokowa Szpilówka Iwkowa

Wieża widokowa Szpilówka Iwkowa

W wielu regionach naszego województwa pojawiają się coraz liczniej charakterystyczne budowle piętrzące się ponad koronami drzew. Podobną konstrukcję można zauważyć w okolicy Pogórza Wiśnickiego, nad którym góruje wieża widokowa „Szpilówka Iwkowa”. Dzięki niej będziecie mogli podziwiać wspaniałe pejzaże z widokiem Beskidu Wyspowego i Sądeckiego czy Pogórze Rożnowskie i Bocheńskie.

Szyb Sutoris w Bochni, szlak Bocheńskich wagoników (NaCl)

Kopalnia Soli w Bochni

Jedna z najstarszych atrakcji turystycznych Polski – Kopalnia Soli w Bochni trudniła się wydobyciem „białego złota” jeszcze na długo przed XIII w. z solankowych złóż. Jednak rozkwit górnictwa i miasta Bochni można datować na rok 1248, gdy zaczęto przemysłowo eksploatować solne złoże. Dziś ta podziemna perełka przyciąga licznych turystów, żadnych zobaczenia, jak wygląda podziemne miasto.

Sądecki Park Etnograficzny - kościół z Łososiny Dolnej - wieś 2

Sądecki Park Etnograficzny

Dzięki skansenom takim jak Sądecki Park Etnograficzny my, współcześni ludzie, mamy możliwość jakoby przenieść się w czasy naszych dziadów i pradziadów, i przyjrzeć się jak funkcjonowały w dawnych czasach polskie wsie. Panujący wśród dawnych, drewnianych zabudowań klimat ukazuje odwiedzającym prawdziwe piękno małopolskich wsi dając tym samym możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu mieszkańców. Więc jeśli jeszcze tam nie byliście nie zwlekajcie z odwiedzinami!

Jaworzyna Krynicka - wieża i stacja górna

Jaworzyna Krynicka

Polskie góry zimą i czegóż chcieć więcej! Jaworzyna Krynicka – zima, puszysty śnieg skrzypiący pod stopami, mróz szczypiący w policzki i piękne widoki, od których ciężko oderwać wzrok. Spędzenie zimowego dnia na szczycie Jaworzyny w Krynicy to frajda nie tylko dla miłośników zimowych szaleństw na stokach, lecz także dla wszystkich tych, którzy kochają góry. A rozpościerające się wokół widoki z ośnieżonymi szczytami i drzewami jak z bajki…

Close Menu