Wycieczki

Poznaj piękno Małopolski

Wycieczki

Wąwóz Homole - potok Kamionka

Wąwóz Homole

Wąwóz Homole to jeden z najpiękniejszych jarów w Polsce. Ta niewątpliwa atrakcja Pienin rokrocznie przyciąga tłumy turystów chcących obcować z wspaniałą polską przyrodą. Wąwóz w Jaworkach dzięki biegnącemu przez niego łatwemu szlakowi cieszy się dużą popularnością wśród turystów w różnym wieku. A ponad to, do odwiedzenia Wąwozu Homole zachęcają wspaniałe widoki!

Kamienie Brodzińskiego - Skalne okno

Kamienie Brodzińskiego

W wielu regionach naszego województwa można znaleźć skalne ostańce. Z podobnym zjawiskiem mamy do czynienia na terenie Lipnicko – Wiśnickiego Parku Krajobrazowego, gdzie znajduje się rezerwat przyrody nieożywionej „Kamienie Brodzińskiego”. Wyprawa w poszukiwaniu rozrzuconych wśród drzew skał, będzie świetnym pomysłem na spędzenie popołudnia na łonie przyrody dla dzieci i dorosłych.

Zalipie - chałupa biedniacka przy zagrodzie Felicji Curyłowej

Zalipie – Zagroda Felicji Curyłowej

Małopolska malowana wieś słynna na cały świat – Zalipie. Znana z malowanych na ścianach domostw i zabudowań gospodarskich gospodarskim kwiatowych wzorów. Choć główną atrakcją Zalipia jest Zagroda Felicji Curyłowej skąpana w kwiatowych ornamentach, warto podczas spaceru lub przejazdu wioską przyjrzeć się i innym zalipiańskim podwórkom.

Ogród Botaniczny w Krakowie - widok na Muzeum

Ogród Botaniczny UJ w Krakowie

Ogród Botaniczny UJ w Krakowie to istny raj dla miłośników kwiatów i zieleni. Piękne, barwne rośliny. Te znane i egzotyczne, ozdobne, lecznicze, chronione. Kwiaty, zioła, krzewy, drzewa, czyli wszytko to, co z roślinami związane zobaczycie przy ul. Mikołaja Kopernika 27 w Krakowie. Nie zwlekajcie, więc i sprawdźcie jak tu pięknie!

Kopiec Krakusa

Kopiec Krakusa

Kraków poszczycić może się rekordową ilością usypanych w nim kopców. Odwiedzający Królewskie Miasto mają możliwość wejść aż na 5 szczytów takowych wzniesień. Dziś zabieramy Was na spacer na Kopiec Krakusa. Według podań jest on miejscem pochówku legendarnego założyciela Krakowa – Kraka, choć czy jest tak rzeczywiście, ciężko jednoznacznie stwierdzić. Jedno jest jednak pewne, z Kopca Krakusa roztacza się cudowna panorama Krakowa!

Wieża widokowa pod Jaworzem

Wieża widokowa pod Jaworzem

Wielką popularnością cieszą się licznie powstające w Małopolsce punkty widokowe, z których można obserwować piękne górskie tereny. Zbudowana w Męcinie wieża widokowa pod Jaworzem nie jest trudnym do zdobycia obiektem, jednak roztaczające się z niej widoki zapierają dech w piersiach. Jeśli jeszcze tam nie byliście skorzystajcie z takiej okazji.

Close Menu