Wycieczki

Poznaj piękno Małopolski

Wycieczki

Ogrody Biblijne w Muszynie

Powstałe 28 czerwca 2015 r. Ogrody Biblijne w Muszynie to największy obiekt tego typu w Polsce. Tym bardziej wart jest zobaczenia, że stworzono go w naszym województwie. W Ogrodach Biblijnych macie okazję przybliżyć sobie wiele przypowieści i wydarzeń z Pisma Świętego, wypocząć wśród roślinności charakterystycznej dla ojczyzny Chrystusa czy po prostu spędzić czas na modlitwie lub medytacji.

Ojcowski Park Narodowy - Brama Krakowska

Ojcowski Park Narodowy

Szukając pomysłu na spędzenie czasu na łonie przyrody, Polacy licznie decydują się na obranie kierunku prowadzącego do Ojcowskiego Parku Narodowego. Teren zajmowany przez park obfituje w wapienne skały Jury Krakowsko – Częstochowskiej, licznie występujące jaskinie czy piękną przyrodę. Dzięki wyznaczonym na jego terenie szlakom turystycznym, każdy odwiedzający wybierze dla siebie trasę odpowiadającą jego siłom i możliwościom.

Park zdrojowy Zapopradzie w Muszynie -ogrody francuskie

Park zdrojowy „Zapopradzie” w Muszynie

Pomimo wielkiego zainteresowania sportową aktywnością na przestrzeni ostatnich lat, nie każdy może sobie na nią w pełni pozwolić. Jednak rekreacyjne spacery w pięknym terenie, czyste powietrze i ciekawie zaprojektowane ścieżki przyciągają turystów do Muszyny. Park zdrojowy „Zapopradzie” w Muszynie daje nam możliwość odpoczynku właśnie w takich warunkach a ponad to macie okazję skosztować tu, leczniczej wody ze źródła Antoni.

Zapora wodna w Niedzicy - widok na Sromowce

Zapora w Niedzicy i Jezioro Czorsztyńskie

Zmierzający w Pieniny turyści chętnie odwiedzają Zaporę w Niedzicy i Jezioro Czorsztyńskie. Stały się one swoistą wizytówką Pienin i na stałe wpisały się w pejzaż okolicy. Choć tereny oddzielające dwie warownie w Czorsztynie i Niedzicy przed laty opływał Dunajec, a obecnie zajęły wody jeziora, rokrocznie miejsce to przyciąga sporo turystów.

Ogrody sensoryczne w Muszynie - strefa dźwięku

Ogrody sensoryczne w Muszynie

Muszyna, czyli popularne małopolskie uzdrowisko słynące z leczniczych wód, ma przygotowany dla odwiedzających ją turystów pełen wachlarz atrakcji. Duża popularnością wśród odwiedzających miasteczko stały się ostatnimi czasy Ogrody sensoryczne (zmysłów) w Muszynie. Bogactwo doświadczanych w tym miejscu przez ludzkie zmysły bodźców i mnogość atrakcji sprawiają, że miejsce to tak chętnie odwiedzają przyjeżdżający do Muszyny goście.

Rezerwat Biała Woda - Kociubylska Skała

Rezerwat Biała Woda

Rezerwat Biała Woda ulokowany jest w niewielkiej odległości od Szczawnicy i jest doskonałym miejscem na spędzenie wolnego czasu dla osób w każdym wieku i o różnej sprawności fizycznej. Bez trudu poradzą sobie na jego szlaku wytrawni piechurzy jaki i rodziny z małymi dziećmi.