Park zdrojowy „Zapopradzie” w Muszynie

Pomimo wielkiego zainteresowania sportową aktywnością na przestrzeni ostatnich lat, nie każdy może sobie na nią w pełni pozwolić. Jednak rekreacyjne spacery w pięknym terenie, czyste powietrze i ciekawie zaprojektowane ścieżki przyciągają turystów do Muszyny. Park zdrojowy „Zapopradzie” w Muszynie daje nam możliwość odpoczynku właśnie w takich warunkach a ponad to macie okazję skosztować tu, leczniczej wody ze źródła Antoni.

Malowniczy park zdrojowy „Zapopradzie” w Muszynie cieszy się spora popularnością zarówno wśród kuracjuszy odwiedzających miasteczko, jak i mieszkańców. System zadbanych, wypielęgnowanych i barwnych ogrodów ulokowanych przy Alei Zdrojowej w Muszynie cieszy oczy i pozwala w pełni skorzystać ze zdrowotnych właściwości muszyńskich wód i czystego powietrza. Od naszej ostatniej wizyty przed trzema laty w Muszynie park zdrojowy przeszedł gruntowna przebudowę i wzbogacił się o nowe atrakcje. Jeśli ciekawi jesteście co można w nim zobaczyć, zapraszamy Was do obejrzenia załączonych we wpisie zdjęć.

Park zdrojowy Zapopradzie w Muszynie - personifikacja lata
Park zdrojowy Zapopradzie w Muszynie - personifikacja lata

Dojazd i parking

Spacer po Parku zdrojowym Zapopradzie w Muszynie
Spacer po Parku zdrojowym Zapopradzie w Muszynie

      Do samej Muszyny możecie dotrzeć w dwojaki sposób albo od strony Żegiestowa albo od strony Kryniccy, jak komu wygodniej. Jako że Park zdrojowy „Zapopradzie” w Muszynie ulokowano przy jednej z główniejszych ulic miasteczka na miejsce parkingowe sugerujemy Wam wybranie darmowych parkingów przy Alei Zdrojowej w Muszynie, skąd będziecie mogli wejść bezpośrednio na ścieżki spacerowe w ogrodach. Jeśli podróżujecie z małymi dziećmi lub z osobami poruszającymi się na wózkach inwalidzkich bez trudu poradzicie sobie podczas spacerowania w tym miejscu, gdyż przez cały park zdrojowy „Zapopradzie” biegną wygodne ścieżki, przy których zamontowano liczne ławeczki. Spędzanie czasu w tym miejscu jest bezpłatne.

Park zdrojowy Zapopradzie w Muszynie - staw i ptasia wyspa
Park zdrojowy Zapopradzie w Muszynie - staw i ptasia wyspa

Co możemy robić w parku zdrojowym „Zapopradzie” w Muszynie?

Park zdrojowy Zapopradzie w Muszynie - wejście do Ogrodów Magicznych
Park zdrojowy Zapopradzie w Muszynie - wejście do Ogrodów Magicznych

     Przypuszczamy, że pewnie zastanawiacie się co ciekawego można robić w parku. Park jak park. Jednak nie dajcie się zwieść, gdyż w parku zdrojowym „Zapopradzie” w Muszynie znajdziecie atrakcje dla tych najmniejszych jak i starszych członków Waszych rodzin. W niewielkiej odległości od Pijalni Antoni znajdują się znane od kilku lat tzw. Ogrody Magiczne (zwane też Ogrodami Miłości). W pijalni macie możliwość skosztowania leczniczej wody ze źródła Antoni, wydobywanej z odwiertu na głębokości 120 m pod powierzchnią. Czerpana tu woda wpływa pozytywnie na układ trawienny, moczowy i oddechowy i często polecana jest w problemach walki z otyłością. Jednak sama pijalnia czynna jest jedynie w okresie od maja do października!

       Jak wspominaliśmy w sąsiedztwie pijalni stworzono tzw. Ogrody Magiczne, w których to stworzono ścieżki spacerowe biegnące pomiędzy ciekawa roślinnością, wśród mostków i rzeźb parkowych przedstawiających greckich bogów tj. Adonis, Antiope, Hebe, Kanefora i Talia. Po przechadzce wśród greckich bóstw warto także zajrzeć nad stawy rekreacyjne.

Spacer po Parku zdrojowym Zapopradzie w Muszynie 2
Spacer po Parku zdrojowym Zapopradzie w Muszynie 2

       Kierując się od Pijalni Antoni w stronę centrum Muszyny, macie możliwość podziwiać także wznoszące się po prawej Ogrody sensoryczne (zmysłów) z widoczną wieżą widokową. W dalszej części parku zdrojowego „Zapopradzie” w Muszynie przejdziecie przez część poświęconą czterem porom roku, w której oprócz pięknych roślin zobaczycie rzeźbione personifikacje tychże okresów roku.

Park zdrojowy Zapopradzie w Muszynie - stawek i fontanna
Park zdrojowy Zapopradzie w Muszynie - stawek i fontanna

       W ten sposób dotarliśmy do najnowszej części inwestycji prowadzonej w muszyńskim parku zdrojowym. Naszym oczom ukazał się staw z ptasią wyspą, która ma stać się miejscem lęgowym dla różnych gatunków ptactwa. Z pewnością będzie to ciekawy punkt do odwiedzenia dla rodzin z dziećmi. Choć w czasie naszej wizyty widać było, że prace w parku zdrojowym „Zapopradzie” w Muszynie nadal trwają, już można zauważyć efekty tych działań.

       Powstają tu ogrody w stylu antycznym, francuskim, skalnym i nowoczesnym co pozwoli na wypoczynek w miejscu tak zróżnicowanym. W planach jest także podobno ustawienie klatek z egzotycznymi ptakami, które mają umilić odwiedzającym pobyt swoim śpiewem. W części z ogrodem antycznym zobaczycie liczne podesty, na których ustawiono rzeźby z muzami i amforami. W upalne dni można się będzie chwile schłodzić w sąsiedztwie fontanny. Fajnym według nas pomysłem jest także to, że z wielu miejsc parku zdrojowego będzie można zejść bezpiecznie w stronę Popradu.

Park zdrojowy Zapopradzie w Muszynie -ogrody francuskie
Park zdrojowy Zapopradzie w Muszynie -ogrody francuskie

       Choć widziana przez nas w październiku inwestycja w parku zdrojowym „Zapopradzie” w Muszynie nie jest jeszcze w pełni ukończona, już teraz przyciąga wzrok kuracjuszy. Zagospodarowany pod ogrody teren naprawdę jest war odwiedzenia i zobaczenia choćby dla samego kunsztu i detali rzeźb i usytuowania roślinności.  Połącznie górskiego terenu, rzeki i pięknie wykonanych rzeźb to według nas strzał dziesiątkę. Jeśli uda Wam się wygospodarować trochę wolnego czasu spróbujcie wybrać się do Muszyny i sami oceńcie, jak dba się o to uzdrowisko.

Panorama na Park zdrojowy Zapopradzie w Muszynie z Ogrodów Sensorycznych
Panorama na Park zdrojowy Zapopradzie w Muszynie z Ogrodów Sensorycznych

Dodaj komentarz