Przyroda

Poznaj piękno Małopolski

Przyroda

Winnica nad Dworskim Potokiem w Łazach - winorośl

Winnica nad Dworskim Potokiem w Łazach

Winnice stały się nieodzownym elementem pejzażu Hiszpanii, Francji, Włoch, Węgier, Australii, Brazylii czy RPA. Wszystkie te miejsca łączy odpowiedni klimat, słoneczna pogoda i ukształtowanie terenu obfitujące w delikatne stoki, na których wspaniale rozwija sie latorośl. Jednak i w Łazach koło Bochni dzięki wystąpieniu tych wszystkich czynników powstaje pyszne wino w Winnicy nad Dworskim Potokiem.

Czarny Staw w Puszczy Niepołomickiej

Czarny Staw w Puszczy Niepołomickiej

Zieleń drzew, woda, świeże powietrze i cisza przeplatana śpiew ptaków. Ten urokliwy obraz przychodzi na myśl tym którzy choć raz odwiedzili Czarny Staw w Puszczy Niepołomickiej. Jeśli cenicie sobie spokój i odpoczynek w pięknych okolicznościach przyrody powinniście odwiedzić to miejsce.

Plac Turka w Bochni

Plac Turka w Bochni

Plac Turka w Bochni to urokliwe, zielone miejsce w centrum solnego grodu. Położony w centrum Bochni park, tuż przy ul. Króla Kazimierza Wielkiego bywa miejscem wytchnienia dla przechodniów w upalne dni, a wieczorami przyciąga zakochanych oferując oświetlone alejki na romantyczny spacer.

Zapora i zbiornik wodny w Dobczycach

Zapora i zbiornik wodny w Dobczycach

Zapora i zbiornik wodny w Dobczycach po ponad 40 latach istnienia stały się już kluczowym elementem wizerunku miasta. Przyciągają turystów, którzy poza zwiedzaniem pięknych dobczyckich zabytków chcą obcować z naturą i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu.

Wieża widokowa w Bruśniku

Któż nie lubi czasami zatrzymać się i popodziwiać piękna stworzenia. Szczególnie, gdy rozpościera się przed nim pejzaż zapierający dech w piersi. Jeśli lubicie miejsca obfitujące w cudowne widoki rozpościerające się wokoło – nie może was tu zabraknąć! Wieża widokowa w Bruśniku jest tym, czego szukacie!

Via Regia Antiqua -Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Łapczycy

Via Regia Antiqua – Stara Droga Królewska

Via Regia Antiqua była przed wiekami traktem, którym podróżowali władcy i na trasie, którego rozwijał się handel. Choć obecnie Droga Królewska charakterem nie przypomina trasy sprzed wieków, zachwyca tych, którzy ją pokonują.