Przyroda

Poznaj piękno Małopolski

Przyroda

Kamienie Brodzińskiego - Skalne okno

Kamienie Brodzińskiego

W wielu regionach naszego województwa można znaleźć skalne ostańce. Z podobnym zjawiskiem mamy do czynienia na terenie Lipnicko – Wiśnickiego Parku Krajobrazowego, gdzie znajduje się rezerwat przyrody nieożywionej „Kamienie Brodzińskiego”. Wyprawa w poszukiwaniu rozrzuconych wśród drzew skał, będzie świetnym pomysłem na spędzenie popołudnia na łonie przyrody dla dzieci i dorosłych.

Ogród Botaniczny w Krakowie - widok na Muzeum

Ogród Botaniczny UJ w Krakowie

Ogród Botaniczny UJ w Krakowie to istny raj dla miłośników kwiatów i zieleni. Piękne, barwne rośliny. Te znane i egzotyczne, ozdobne, lecznicze, chronione. Kwiaty, zioła, krzewy, drzewa, czyli wszytko to, co z roślinami związane zobaczycie przy ul. Mikołaja Kopernika 27 w Krakowie. Nie zwlekajcie, więc i sprawdźcie jak tu pięknie!

Kopiec Krakusa

Kopiec Krakusa

Kraków poszczycić może się rekordową ilością usypanych w nim kopców. Odwiedzający Królewskie Miasto mają możliwość wejść aż na 5 szczytów takowych wzniesień. Dziś zabieramy Was na spacer na Kopiec Krakusa. Według podań jest on miejscem pochówku legendarnego założyciela Krakowa – Kraka, choć czy jest tak rzeczywiście, ciężko jednoznacznie stwierdzić. Jedno jest jednak pewne, z Kopca Krakusa roztacza się cudowna panorama Krakowa!

Nadwiślański Park Etnograficzny - Kościół z Ryczowa i plebania z Bęczyna

Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie

W naszym województwie funkcjonuje kilka, jakże ciekawych muzeów na świeżym powietrzu, w których w prezentuje się zabytkowe obiekty kultury ludowej różnych regionów Małopolski. Interesującym skansenem prezentującym zabytkowe chałupy, budynki gospodarcze, drewniany kościół z dzwonnicą i dwór jest Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie, który warto odwiedzić w wolnej chwili.

Wieża widokowa pod Jaworzem

Wieża widokowa pod Jaworzem

Wielką popularnością cieszą się licznie powstające w Małopolsce punkty widokowe, z których można obserwować piękne górskie tereny. Zbudowana w Męcinie wieża widokowa pod Jaworzem nie jest trudnym do zdobycia obiektem, jednak roztaczające się z niej widoki zapierają dech w piersiach. Jeśli jeszcze tam nie byliście skorzystajcie z takiej okazji.

Dolina Chochołowska - krokusy z panoramą gór

Dolina Chochołowska i krokusy

Dolina Chochołowska to największa i najdłuższa dolina w polskich Tatrach. Nie dziwi, więc fakt, że tak licznie przyciąga turystów chcących odwiedzić to piękne miejsce. Tym bardziej wiosną, gdy całą Dolinę Chochołowską pokrywają fioletowe krokusy!

Close Menu