Przyroda

Poznaj piękno Małopolski

Przyroda

Panorama z zamkiem Baszta w Muszynie

Ruiny zamku Baszta w Muszynie

Nad zakolem rzeki Poprad, na stromym wzgórzu wznoszą się ruiny zamku „Baszta” w Muszynie. W czasach swojej świetności, za panowania króla Kazimierza Wielkiego zamek pełnił funkcję obronną na granicy polsko – węgierskiej, dziś jednak ruiny znacznie odbiegają wizualnie od tego obrazu. Piętrzące się na wzgórzu pozostałości zamkowych murów to swoista atrakcja dla odwiedzających uzdrowisko turystów, tym bardziej, że rozpościera się z nich wspaniały widok na Muszynę i pasmo Koziejówki.

Ojcowski Park Narodowy - Brama Krakowska

Ojcowski Park Narodowy

Szukając pomysłu na spędzenie czasu na łonie przyrody, Polacy licznie decydują się na obranie kierunku prowadzącego do Ojcowskiego Parku Narodowego. Teren zajmowany przez park obfituje w wapienne skały Jury Krakowsko – Częstochowskiej, licznie występujące jaskinie czy piękną przyrodę. Dzięki wyznaczonym na jego terenie szlakom turystycznym, każdy odwiedzający wybierze dla siebie trasę odpowiadającą jego siłom i możliwościom.

Park zdrojowy Zapopradzie w Muszynie -ogrody francuskie

Park zdrojowy „Zapopradzie” w Muszynie

Pomimo wielkiego zainteresowania sportową aktywnością na przestrzeni ostatnich lat, nie każdy może sobie na nią w pełni pozwolić. Jednak rekreacyjne spacery w pięknym terenie, czyste powietrze i ciekawie zaprojektowane ścieżki przyciągają turystów do Muszyny. Park zdrojowy „Zapopradzie” w Muszynie daje nam możliwość odpoczynku właśnie w takich warunkach a ponad to macie okazję skosztować tu, leczniczej wody ze źródła Antoni.

Zapora wodna w Niedzicy - widok na Sromowce

Zapora w Niedzicy i Jezioro Czorsztyńskie

Zmierzający w Pieniny turyści chętnie odwiedzają Zaporę w Niedzicy i Jezioro Czorsztyńskie. Stały się one swoistą wizytówką Pienin i na stałe wpisały się w pejzaż okolicy. Choć tereny oddzielające dwie warownie w Czorsztynie i Niedzicy przed laty opływał Dunajec, a obecnie zajęły wody jeziora, rokrocznie miejsce to przyciąga sporo turystów.

Ogrody sensoryczne w Muszynie - strefa dźwięku

Ogrody sensoryczne w Muszynie

Muszyna, czyli popularne małopolskie uzdrowisko słynące z leczniczych wód, ma przygotowany dla odwiedzających ją turystów pełen wachlarz atrakcji. Duża popularnością wśród odwiedzających miasteczko stały się ostatnimi czasy Ogrody sensoryczne (zmysłów) w Muszynie. Bogactwo doświadczanych w tym miejscu przez ludzkie zmysły bodźców i mnogość atrakcji sprawiają, że miejsce to tak chętnie odwiedzają przyjeżdżający do Muszyny goście.

Staw Las w Puszczy Niepołomickiej 3

Staw „Las” w Puszczy Niepołomickiej

Piękna i majestatyczna Puszcza Niepołomicka niejednokrotnie zwana jest zielonymi płucami Krakowa. Swoim urokiem przyciąga licznie osoby lubiące wypoczynek wśród zieleni, jazdę na rowerze czy biegi. Dziś chcielibyśmy Was zabrać do urokliwego miejsca od strony Kłaja, czyli nad staw „Las” w Puszczy Niepołomickiej. Choć nie jest on tak popularny jak największy w puszczy Czarny Staw i tak robi wrażenie.