Miejsca sakralne

Poznaj piękno Małopolski

Ogrody Biblijne w Muszynie

Powstałe 28 czerwca 2015 r. Ogrody Biblijne w Muszynie to największy obiekt tego typu w Polsce. Tym bardziej wart jest zobaczenia, że stworzono go w naszym województwie. W Ogrodach Biblijnych macie okazję przybliżyć sobie wiele przypowieści i wydarzeń z Pisma Świętego, wypocząć wśród roślinności charakterystycznej dla ojczyzny Chrystusa czy po prostu spędzić czas na modlitwie lub medytacji.

Kościół p.w. Ducha Świętego w Chronowie

Kościół p.w. Ducha Świętego w Chronowie to zabytkowa drewniana konstrukcja zrębowa z jednokalenicowym dachem, krytym gontem. Wzniesiona w 1685 r. w Chronowie świątynia została wpisana na listę Szlaku Zabytków Architektury Drewnianej w Małopolsce i jak wiele innych zabytkowych świątyń, jest świadkiem minionych wieków. Dzięki staraniom mieszkańców i księdza nawet obecnie kościół jest remontowany, aby przez następne stulecia mógł służyć okolicznej ludności.

Bazylika św. Mikołaja w Bochni - widok z zewnątrz na świątynię

Bazylika św. Mikołaja w Bochni

Odwiedzając Bochnię, nie sposób nie zauważyć największej i najstarszej świątyni na terenie solnego miasta – Bazyliki św. Mikołaja w Bochni. W tej XV w., wzniesionej z cegły, gotyckiej świątyni nierozerwalnie związanej z bocheńską żupą solną, znajduje się łaskami słynący obraz Matki Bożej Bocheńskiej. Jakie skarby i historie skrywa w sobie jeszcze ta bocheńska bazylika mniejsza? Sprawdźcie sami!

Kościół św. Leonarda w Lipnicy Murowanej

Kościół św. Leonarda w Lipnicy Murowanej

W niewielkiej małopolskiej miejscowości, wśród wiekowych drzew i mogił skrywa się skarb wpisany na Listę Światowych Zabytków UNESCO. Mamy tu na myśli Kościół św. Leonarda w Lipnicy Murowanej którego dzieje wiążą się z rokiem 1141, w którym to w miejscu dawnej pogańskiej gontyny wzniesiono właśnie świątynię, która zastąpiła zachowana do dziś z XV w. Zachęcamy Was do odwiedzenia tego urokliwego kościółka, z którym wiążą się wiekowe historie, tradycje i lokalni święci.

Sanktuarium Świętych Pustelników Świerada i Benedykta w Tropiu

Sanktuarium św. Pustelników Świerada i Benedykta w Tropiu

Wśród pięknych okoliczności przyrody, w sąsiedztwie Jeziora Czchowskiego wznosi się Sanktuarium Świętych Pustelników Świerada i Benedykta w Tropiu. Przybywając do tego miejsca warto zaznajomić się z życiorysem tych patronów Diecezji Tarnowskiej i przyjrzeć się z bliska miejscom z nimi związanymi. W Tropiu czeka na was kościół z XI w. pod patronatem pustelników, pustelnia i cudowne źródełko.

Krzyż Milenijny w Limanowej - widok na krzyż

Krzyż Milenijny w Limanowej

Limanowa – piękne miasteczko na południu Polski, słynie z limanowskiej Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej oraz charakterystycznego krzyża górującego nad miastem. Wznoszący się na Górze Miejskiej Krzyż Milenijny w Limanowej to konstrukcja upamiętniająca 2000 -lecia chrześcijaństwa. Konstrukcja krzyża z platformą widokową stała stał się swoistym miejscem obowiązkowym podczas wizyty w tym regionie limanowszczyzny, dlatego nikogo nie dziwi widok licznych turystów wędrujących na szczyt. W końcu ulokowany na nim punkt widokowy pozwala na oglądanie pejzaży Beskidu Wyspowego.