Małopolska

Eksploruj nasz piękny region!

Małopolska obfituje w liczne zamki, warownie, pałace, drewniane kościoły i współczesne atrakcje. Podziwiaj  piękno, poznawaj, baw się i ucz. Odkrywaj z nami to co znane i nieznane – zapomniane miejsca.

Miejsca w których możesz odpocząć, napawać się przyrodą, odwiedzić ciekawe miejsca. Wycieczki piesze, rowerowe czy też samochodowa przygoda, wszystko w jednym miejscu.

 Podziwiaj piękno małopolski na zdjęciach. Fotografie to obrazy, które potrafią zatrzymać chwile, aby móc wracać do nich później.
Sesję zdjęciowe na wyciągnięcie ręki.

Małopolska w skrócie

      Małopolska to jeden z najbardziej atrakcyjnych regionów Polski. Ulokowana w południowo – wschodniej części naszego kraju kraina przyciąga do siebie tłumy odwiedzających. Myśląc o Małopolsce w pierwszej kolejności zapewne pojawia się Wam przed oczami obraz stolicy tego południowego regionu – Krakowa oraz wspaniałych pasm górskich. Jednak w Małopolsce znajdziemy nie tylko to!  Na powierzchni 15 tys. km2 jakie zajmuje Małopolska przeplatają się obszary górskie – od średnich po wysokie, doliny oraz równiny, co czyni ją najbardziej zróżnicowanym rejonem naszego kraju.

       Małopolska obfituje w liczne zamki, warownie, pałace, drewniane kościoły i współczesne atrakcje. Do wartych polecenia zamków należy niewątpliwie Wawel, ale nie można nie wspomnieć o pięknych zamkach w Ojcowie, Pieskowej Skale, Wiśniczu, Niepołomicach czy Suchej Beskidzkiej. Małopolska szczyci się także zabytkami znajdującymi się na Szlaku Architektury Drewnianej na którym zobaczymy 125 wiekowych, drewnianych kościołów np. Kościół św. Michała Archanioła w Binarowej, Kościół św. Leonarda w Lipnicy Murowanej, 49 cerkwi m.in. w Brunarach Wyżnych i Szczawniku, 30 budynków drewnianych takich jak dwory, spichlerze, dzwonnice, 23 zespoły zabudowań, 16 muzeów i 9 skansenów (z oryginalnymi, przeniesionymi z różnych części regionu obiektami). Tak więc, każdy znajdzie dla siebie coś co go zainteresuje.

       Małopolska to także piękne miasta, miasteczka i wioski, więc nie sposób opisując ją nie wspomnieć o słynących z Kopalni Soli Wieliczce i Bochni, o rozsławionych przez papieża Jana Pawła II Wadowicach, o kolorowym malowanym Zalipiu, SKAMIENIAŁYM MIEŚCIE w Ciężkowicach, Ojcowie, leczniczej Krynicy i Muszynie czy Zakopanym.

   Piękno małopolskiej przyrody najlepiej podziwiać podczas pieszych lub rowerowych wycieczek. Każdy kto lubi aktywny wypoczynek odnajdzie tu coś dla siebie. Liczne szlaki górskie biegnące przez Małopolskie Parki Narodowe, trasy rowerowe przecinające Puszcze Niepołomicką, Jurę Krakowsko – Częstochowską i podkrakowskie dolinki przyciągają wielu amatorów dwóch kółek. Jednak, jeśli waszym żywiołem jest woda to i dla Was Małopolska ma coś do zaoferowania. Dzięki licznym rzekom, jeziorom i sztucznym zbiornikom w Małopolsce macie okazje zaszaleć podczas spływów kajakowych, rejsów po jeziorach i rzekach.

       Dlatego nie czkajcie dłużej i odkrywajcie wspólnie z nami piękno Małopolski.

Najnowsze wpisy